sahibi-disinda-kimsenin-yazamadigi-akilli-klavye-705x290

 

Georgia Teknoloji Enstitüsü’nün Çin’deki araştırma laboratuvarında farklı bir konseptte klavye üretildi. Akıllı Klavye olarak adlandırabileceğimiz bu klavye, kendi enerjisini üretmesinin yanı sıra farklı özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Parmak izi okuyucusu gibi kullanıcısını tanıma yeteneğine sahip olan klavye, yazış hızı, tuşlara uygulanan basınç ve klavye alışkanlıkları gibi özellikleri baz alarak bir kullanıcı profili oluşturuyor. Klavye eğer başka birinin kullandığını algılarsa kendini kilitleyip diğer kullanıcının yazdığı bilgileri kaydediyor.

Bunların dışında klavye kendi temizliğini de yapabiliyor. Herkes mutlaka klavyeyi şöyle bir silkelediğinde içinden saç, kırıntı gibi kirler çıkartmıştır. İşte bu klavyede böyle bir sorun yaşamayacaksınız.

 

smart-keyboard

Klavyenin en dikkat çekici özelliği kendi enerjisini üretebilmesi, hem de herhangi bir güç girişine sahip olmadan. Klavyenin sürekli kullanımda kendisini şarj edebilmesi için dakikada en az 100 karaktergirilmesi gerekiyor.
Artık bilgisayar teknolojilerinde enerji verimliliğine yer verilmesi, ilerleyen zamanlarda çok daha düşük enerjide çalışan bilgisayarları görmemizi sağlayacaktır.

493 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz