Yepyeni Android 6.0 Marshmallow açılış animasyonuna bir göz atın.

Google, yaz aylarında Google I / O geliştirici konferansında Android M olarak duyurduğu yeni Android sürümü dün itibariyle nihayet resmi olarak Android 6.0 Marshmallow adını verdi. Google’ın 3.cü ve son geliştirici önizleme sürümünü sunduğu Android 6.0 Marshmallow yeni özellikleride beraberinde getirdi. Bunlardan biride Android cihazların açılış ekranında gördüğümüz Boot Animasyonu oldu.

Google’ın en son işletim sistemi güncellemesi hakkında daha fazla ayrıntıyı görmeye başlıyoruz. Android 6.0 Marsmallow sürümü bazı yeni özellikler ve görsel görünüm açısından Android 5.0 Lollipop sürümünden biraz farklı. Android Lollipop’ta Nexus 5 kullanıcısı olarak uzun zamandır görmeye alıştığımız dört topun cihaz ekranında dairesel biçimde dönmesi yerini bir başka animasyona bırakmış durumda.

1439903013_nexus2ceeoutputt4fjgx

Yeni açılış animasyonu yükleme işlemi sırasında soldan sağa doğru devam eden ilerleme döngüsü en sağdaki top tarafından asimile ediliyor ve her şey yeniden başlamak süretiyle bu döngü, Android logosu belirene kadar devam ediyor. Hiç şüphesiz yeni açılış animasyonunun Android 5.0 ile gördüğümüz animasyondan daha güzel olduğunu ve göze hoş geldiğini söylemem gerekiyor.

Android 6.0 Marsmallow yeni özellikleride beraberinde getiriyor.  System UI TUNER(Sistem Arayüzü ayarlayıcısı)’da bu özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici seçeneklerinden aktif edilen System UI TUNER ile batarya simgesine pil yüzdesi ekleme, istemediğiniz simgeleri kaldırmak ve çeşitli hızlı ayarları yeniden düzenlemek gibi şeyleri yapabiliyorsunuz.

Kısacası, birçok kullanıcının batarya yüzdesini görmek için harici bir başka uygulamayı yüklemesinin önüne geçecek müthiş bir özellik olarak görüyorum. Sistem Arayüzü ayarlayıcısı hakkında ilerleyen saatlerde geniş kapsamlı bir haber hazırlayacağız. Şimdilik sizleri Android 6.0 Marshmallow‘un yeni Açılış Animasyonu videosu ile başbaşa bırakalım.

519 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz