laptop1-2Bilgisayar Çok Isınıyor ,Bilgisayar aşırı Isınıyor gibi problemleriniz varsa bu makaleyi baştan sona inceleyin ve çözümü bulacağınızdan şüpheniz olmasın.. Öncelikle bilgisayarınızın altına bir soğutucu koyunuz, Çünkü masa ile laptop mesafesi ince olduğu için yeterli havayı alamayıp soğutamayacaktır.

Öncelikle Bilgisayarınız ısındıkça daha çok kasma, yavaşlamaya neden olacaktır.

2. Yöntem ise Bu makalemizi inceleyiniz:

3. Yöntem Laptop markanız HP ise %90 kullanıcıların yaşadığı problemlerden birisidir ısınma problemi, Hp anakart ve Fan yapısı katman anlamında ters olduğu için ısınma çok fazla oluyor. Eğer laptopunuzun fanını açıp temizleme işlemi hiç yapmadıysanız mutlaka fan temizliği yapmanızı tavsiye ederim Hp Laptoplar için ileri düzey kullanıcıların kendileride temizlik yapabilir aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

4. Diğer markalar da laptopunuz var ise Önce fişten çıkartınız, Daha sonra BATARYA’yı sökünüz ardındna  Arka kapağı bir tornavida ile söktükten sonra fan köşede olacaktır. fanı söküp temizleyiniz, ayrıca bakır demirin dışarıya çıkış kanalınıda temizledikten sonra kapağı kapatınız.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra  %90 Sonuç alırsınız. %10 luk dilim ise Anakart arızası var ise buda ısınmaya neden olabilir. Fakat önce bu 4 Aşamayı deneyiniz..

Bu makalenin ardından Bilgisayar Çok Isınıyor problemini atlamış olursunuz. Okuduğunuz için teşekkürler..

419 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz