bilgisayarim-cok-yavasBilgisayarım çok yavaş açılıyor ?

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızın hızını ve performansını artırmanıza yardımcı olacak birkaç öneri sunuyoruz.

  1.  Temp Dosyanızı Temizleyin Temp dosyanız Bilgisayarda yaptığınız işlemleri bir dosyaya kaydeder bu izlediğiniz video resim içerik mp3 gibi içerikleri kaydeder. Bu dosyayı temizlemenin en iyi yolu Ccleaner Programıdır. Programı indirmek için Tıklayın Tıkladıktan birkaç saniye sonra otomatik başlayacaktır. indirkten sonra programı açın Analiz Deyip Analiz bittikten sonra Temizliğe başlayın. Aynı şekilde Kayıt Defteri Menüsünden aynı işlemleri yapın.. Temp dosyanız silinmiştir. Bu işlem Tarayıcı geçmişlerini silecektir. (Ortalama Haftada 1 Kesin yapmanızı tavsiye ederiz.)
  2. Msconfig :Xp kullanıcıları için Başlat-Çalıştır: msconfig = Enter / Windows 7 ve 8 Kullanıcıları için Başlat-Ara-msconfig= Enter Sistem Yapılandırması karşınıza gelmiş olmalı Sekmelerden Başlatma ‘yı seçin Burada bilgisayarınız açıldığında hangi ek yazılımları çalıştırsın ayarı yapılır. Burada Üreticisi Bilinmeyen olan yazılımları tickini kaldırın. Ayrıca aklınıza soru işareti oluşturabilecek uygulamalarıda kaldırın. Daha sonra uygula tamam  deyin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Açılışta hızı farkedeceksiniz.(Ortalama Haftada 1 Kesin yapmanızı tavsiye ederiz.)
  3. Ve Disk Birleştirme ” disk defrag ”  Başlat – Tüm Programlar – Donatılar – Sistem Araçları – Disk Birleştirme üzerinden ulaşabilirsiniz. (Windows 7). Xp Kullanıcıları ise Başlat – Programlar – Donatılar – Sistem Araçları – Disk Birleştirme. Açtığınızda C: Dizinine gelin Diski çözümle, çözümleme bittikten sonra Diski birleştir. (Bu işlem biraz uzun sürebilir, Diskinizin parçalanmasına bağlı olarak.) işlem bittikten sonra Disk birleştirmeyi kapatın.
  4. Programlar: Başlat – Denetim Masası = Program Ekle Kaldır: Daha önce sisteme kurduğunuz bütün programlar listelenecektir. Bu listeden kullanmadığınız, işinize yaramayan programları sağ tıklayıp kaldır diyin. Bilmediğiniz kullanmadığınız program varsa Adını google üzerinden arayın ne işe yaradığını bulun gereksiz ve işinize yaramıyorsa onlarıda kaldırın. (Ortalama Haftada 1 Kesin yapmanızı tavsiye ederiz.)
  5. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızda işletim sistemi olarak rahatlama olacaktır. Performans açısından verimli olacaktır..

Vakit ayırdığınız için teşekkürler..

750 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz