Bilgisayarımın güvenliğini nasıl sağlarım?

Merbaha Ntt Game MMORPG oyuncuları eğer bir Ntt Game oyunları oynuyor ve bilgisayar güvenliğinizden şüpheleniyorsanız doğru adrestesiniz. Bilindiği gibi casus yazılımlar sayesinde kişisel bilgisayarınızdan veri aktarımı, ekran görüntüsü ve işlem geçmişi gibi bir çok bilgiyi logger’lar sayesinde alınabilir. Bu yazımızda bilgisayarımızı güvenli bir hale getirmeye çalışacağız.

1- Hiçbir şekilde oyun içerisinde hiçbir oyuncudan url veya diğer bağlantılarda dosya alımı yapmamalısınız. Şayet önemli bir döküman ise gönderilen dosyanın uzantısı .exe olmamalıdır.

exe

“.exe” gibi dosyalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

2- Güvenilir Virüs programları örneğin Ntt Game MMORPG ‘ün Ağustos tarihli duyurusunda  40.000 oyuncuya 3 aylık ESET SMART SECURITY hediye vermekte. 3 Ay lisanslı bir yazılımı kullanabilirsiniz. Duyuruya gitmek için tıklayınız.

GkpLYy

3- AnyOtp güvenli giriş uygulamasını varsa akıllı telefonunuza kurmanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde Keylogger gibi geçmişi kaydeden programlardan bi nebze güvene almış olursunuz.

4- Son olarakta hiç bir bilgisayar %100 güvenli değildir. Bu yüzden bilgisayar kullanıcıları olarak bizlerin bilgisayar güvenliği konusunda bilinçlenmemiz ve bir nevi kurnaz olmamız gerekir.

 

 

820 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz