Cep Telefonu şarj az gidiyor

Merhaba Sayın ziyaretçilerimiz gelişen teknoloji de vazgeçemediğimiz cihazlardan biride cep telefonları. Fakat kullanıcılardan aldığımız tepki ve sorunlardan biri ise Telefon şarj az gidiyor. Bu yazımızda daha iyi verim alabilmeniz için cep telefonunuzda neler yapmanız gerekiyor
1- Cep telefonunuz eğer 12 saat sürede %100 şarj bitiyor ise aşagıdaki işlemleri tamamlayın. Özellikle Ana sayfanızdaki Widgetleri duvarınızdan kaldırın.. Temiz bir masaüstü ram’den daha az veri harcayacağı için  şarj süreniz uzayacaktır.

2- Cep telefonunuzda ki çalışan uygulamaları sonlandırın Bu uygulamalar Ram’i kullanacaktır ve ne kadar çok uygulama açıksa o kadar çok yorulacaktır ve gücü bataryadan aldığı için sarj süreniz azalacaktır. Ayrıca aşagıda ki linklerde Cep telefonunuzu optimize eden uygulamaları kullanabilirsiniz. Verim alacağınızdan şüphem yok.

3- Cep telefonunuzda Titreşim özelliğini kapatın gerekmedikçe kullanmamaya özen gösterin.

4- Telefonu sürekli sarjda tutmayın, ayrıca şarjınızın bitmesini beklemeyin. Bataryanız en az %35 ‘ lere geldiğinde şarja bağlayın..

5 – Wifi, Gps, 3G, Bluetooth kullanmadıkça kapalı olsun. Bazen unutulabiliyor fakat dikkat edin şarjınızın yüksek kısmını bu bitirim dörtlü yemektedir..

6- Cep Telefonunuzu sıcak ortamlarda bulundurmamaya çalışın Işlemci sıcaklığı 45° ‘de normaldir. Fakat sıcak ortamlar derecenin yükseleceği gibi bataryanızın şişmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca Dokunmatik ekranlı cihazlar için Güneşte bulundurmayınız..

7 – Hiç kullanmadığınız uygulamaları – Ayarlar – Uygulamalar’dan bulup devre dışı bırakın veya tamamen kaldırın.

8- Cep Telefonunuzu işletim sistemini ve Uygulamalarınızı Güncel tutmaya çalışın..

9 – Eğer yeni bir cep telefonu almayı düşünüyorsanız Kamera kalitesi, yüksek çözünürlük, işlemci türü hızı gibi özellikleri incelerken Pil özelliklerini ve cihaz yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Yardımcı Uygulamalar: 

Es Task Manager (Task Killer)

Battery Doctor(Pil Koruyucu)

Clean Master Veya CCleaner

546 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz