Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çağ atlayan internet faydaları yanında zararlarınıda getiriyor..

İnternetin Gelişmesiyle Hacker’lar çoğalıyor..

Hacker’lar İnsanları Bazı yöntemlerle kandırarak bilgilerine erişebiliyor hatta bilgisayarını kontrol bile edebiliyor..!

Bu Yöntemler ve bu yöntemlerden korunma yöntemlerinden Bazıları Şunlardır;

url1-)Fake Mail Yollayarak Sizin bilgilerinizi isteyebilirler.

-Eğer Tanımadığınız Birinden Mail Alırsanız Bunu Hiç Açmadan Silmenizi Tavsiye ederiz çünkü bu fake mail’de sizin bilgilerinizi isteyecektir ve fake mail i gönderen kişi bir yönetici olarak görünecektir.

 

***

 

web-tarayıcı2-)Bilmediğiniz Linklere Tıklamayınız.Çünkü Tarayıcınınız Üzerinden Bilgisayarınıza Habersizce bir virüs sokulabilir.

-Bundan Korunmanın Daha Kolay Bir Yolu vardır internetteki güvenliğiniz için bütün tarayıcılarla uyumlu olan DR.WEB tarayıcı antivirüs yazılımını kullanabilirsiniz..

-Ayriyeten CCleaner Kullanabilirsiniz..CCleanet Kayıt defterinizi ve tarayıcınızdaki Cookisleri Temizleyerek Güvenliğinizi Sağlar..

 

 

 

***

 

 

tarayici-virusleri3-)Asla Size Tanımadığınız Biri Tarafından Atılan Linklerdeki Dosyaları İndirmeyiniz.Bu Linklerdeki Dosyalar Trojan Olabilir.Trojanlar Bilgisayarınıza ciddi zararlar verebilir ve sizi bir zombi olarak kullanabilir.Zombi olan bilgisayarlar Hackerin emriyle hareket eder.Yani hacker sizi büyük suçlarına ortak edebilir..Eğer Size RAT attıysa ve sizde bunu indirdiyseniz sizin bilgisayarınızı kontrol edebilir..

-Web’de gördüğünüz programlarda Eğerki VİRÜS TOTAL sonucu yoksa indirmeyiniz !!

-Eğer Daha Önce İndirdiyseniz ANTİ VİRÜS programınızla Bilgisayarına tam tarama yaparak bu virüsleri temizleyebilirsiniz..ANTİVİRÜS’ler bütün zararlı yazılımları bulmaz bu yüzden ek olarak HİTMAN PRO indirmenizi Tavsiye ederiz.Hitman Pro BilgisayaHrınızdaki Bütün Zararlı Yazılımları Bulur ve Temizler..

 

409 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz