LG, amiral gemisi G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi vereceğini duyurdu.

LG Electronics, Android işletim sisteminin en son sürümü olan Android 6.0 Marshmallow’u LG G4 kullanıcılarıyla buluşturuyor. Android’in yeni işletim sistemi kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak birçok yenilik içeriyor:

Sadeleştirilen uygulama izinleriyle artık uygulamaların erişebildiği bilgileri yönetmek çok daha kolay hale geliyor. Bununla birlikte uygulamaların erişim ayarları sadece yükleme sırasında değil her zaman erişilebilir ve düzenlenebilir halde olacak.

  • Android 6.0 Marshmallow, titreşim ve sesli mod için sessizlik özelliğinin yanında tüm seslerle ya da sadece bildirimler ve alarmları kapsayacak şekilde ayarlanabilen yeni “Do Not Disturb” modunu içerecek.
  • Yeni eklenen Doze Modu ise telefon kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan LG Electroncis Mobil İletişim Bölümü Başkan Yardımcısı ve Pazarlama İletişimi Başkanı Chris Yie şunları söyledi: “Google ile yaptığımız yakın çalışmalar sonucunda, Android 6.0’ı LG G4ile birlikte kullanıcılarımıza sunuyoruz. LG olarak her zaman en son teknolojiyi en hızlı şekilde kullanıcılarımıza sunmakla beraber en iyi hizmeti sağlamak için yaptığımız detaylı çalışmalar da LG’nin kullanıcılarını mutlu etmeye yönelik kararlılığını gösteriyor”.

Devamını oku
456 Kez Okundu


Yepyeni Android 6.0 Marshmallow açılış animasyonuna bir göz atın.

Google, yaz aylarında Google I / O geliştirici konferansında Android M olarak duyurduğu yeni Android sürümü dün itibariyle nihayet resmi olarak Android 6.0 Marshmallow adını verdi. Google’ın 3.cü ve son geliştirici önizleme sürümünü sunduğu Android 6.0 Marshmallow yeni özellikleride beraberinde getirdi. Bunlardan biride Android cihazların açılış ekranında gördüğümüz Boot Animasyonu oldu.

Google’ın en son işletim sistemi güncellemesi hakkında daha fazla ayrıntıyı görmeye başlıyoruz. Android 6.0 Marsmallow sürümü bazı yeni özellikler ve görsel görünüm açısından Android 5.0 Lollipop sürümünden biraz farklı. Android Lollipop’ta Nexus 5 kullanıcısı olarak uzun zamandır görmeye alıştığımız dört topun cihaz ekranında dairesel biçimde dönmesi yerini bir başka animasyona bırakmış durumda.

1439903013_nexus2ceeoutputt4fjgx

Yeni açılış animasyonu yükleme işlemi sırasında soldan sağa doğru devam eden ilerleme döngüsü en sağdaki top tarafından asimile ediliyor ve her şey yeniden başlamak süretiyle bu döngü, Android logosu belirene kadar devam ediyor. Hiç şüphesiz yeni açılış animasyonunun Android 5.0 ile gördüğümüz animasyondan daha güzel olduğunu ve göze hoş geldiğini söylemem gerekiyor.

Android 6.0 Marsmallow yeni özellikleride beraberinde getiriyor.  System UI TUNER(Sistem Arayüzü ayarlayıcısı)’da bu özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici seçeneklerinden aktif edilen System UI TUNER ile batarya simgesine pil yüzdesi ekleme, istemediğiniz simgeleri kaldırmak ve çeşitli hızlı ayarları yeniden düzenlemek gibi şeyleri yapabiliyorsunuz.

Kısacası, birçok kullanıcının batarya yüzdesini görmek için harici bir başka uygulamayı yüklemesinin önüne geçecek müthiş bir özellik olarak görüyorum. Sistem Arayüzü ayarlayıcısı hakkında ilerleyen saatlerde geniş kapsamlı bir haber hazırlayacağız. Şimdilik sizleri Android 6.0 Marshmallow‘un yeni Açılış Animasyonu videosu ile başbaşa bırakalım.

Devamını oku
508 Kez Okundu