TeamViewer İLE UZAK BAĞLANTI NASIL SAĞLANIR?

TeamViewer ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz. Tamamen güvenli olan bu programın 200 milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Öncelikle ücretsiz olan bu programı buradan indirebilirsiniz:
http://download.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_tr.exe

İşlem 1:  Kurulum ekranında, kişisel/ticari olmayan kullanım seçilir. Kabul et – bitir butonuna tıklanır.

1
İşlem 2:  Kurulum tamamlanmış olur ve karşımıza bağlantıya hazır olduğumuzu gösteren ekran gelir.

a) Karşıdan bir bilgisayar sizin bilgisayarınıza bağlanacak ise sol kısımdaki ID ve şifrenizi verebilirsiniz. Programı kapatıp açarsanız, her yeni bağlantıda güvenlik nedeni ile yeni şifre üretecektir.

b) Karşıdaki bir bilgisayara bağlanan kişi siz iseniz, ID ve şifresini öğrenerek öncelikle ID bilgisini Karşıdaki kişi ID kutucuğuna yazınız. Ardından karşınıza gelecek kutuya şifresini yazınız ve bağlanabilirsiniz.

c) En sağ kısımdaki Bilgisayar ve Kişiler ekranı ücretsiz bağlantılar için gereksizdir, sağ kısımdaki pencereyi kapatabilirsiniz.

2

d) Bağlantınızda hata var ise resimdeki ekranın alt kısmında bağlantının hazır olmadığını belirten yeşilden farklı renkte bir uyarı alacaksınız.

e) Bağlantıyı sağladığınızda, ekranınızı kaplayan pencere ve ayar düğmeleri ile karşıdaki bilgisayarı kontrol edebilir ve dosya transferi yapabilirsiniz. Unutmayınız ki karşı ekranda yaptığınız her hareket, karşı ekran tarafından izlenmektedir.

Adım adım işlemlerini uygulayabilir ve herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda destek@nanoloji.com mail adresinden anlık destek alabilirsiniz.

 

Devamını oku
661 Kez Okundu