Gigabyte anakartları ile bilinen Tayvan merkezlidir, bir çok bilgisayar bileşeni üretmesinin yanı sıra yaklaşık 11 yıldır akıllı telefon sektöründeydi. Akıllı telefonlarını Gsmart markasıyla piyasaya süren şirket bu sektörde istediği başarıyı elde edemediği için pazardan ayrılma kararı aldı.
Hatırlayacak olursak Gsmart 2005 yılında, o zaman Windows Mobile adıyla bilinen Microsoft’un mobil işletim sistemini kullanan cihazlarını piyasaya sürmüştü. Sonra Android işletim sistemine doğru yönelmesi Gsmart’ın da 2010 yılında ilk Android işletim sistemli telefonunu piyasaya sürmesine zemin hazırladı. Marka son olarak bu yılın başında Guru GX, Mika MX ve Roma RX adında üç yeni modeli piyasaya sürmüştü.
Doğu Avrupa, Çin ve Tayvan’da varlık gösteriyordu. Geçen yılın verilerine baktığımızda 2014 yılı içerisinde Gsmart markasına ait 300 bin akıllı telefon satılmıştır. Pazardaki çok daha yeni oyuncuların bile bu rakamın çok üzerine çıktığı düşünülürse satışlar gerçekten de başarısız olarak nitelendirilebilir. Gigabyte Telefon Satışını Durduruyor
Devamını oku
473 Kez Okundu