Samsung Galaxy Note 5

Güçlü bir ekran ile tartışması yüksek pahalı ve büyük olsa bile 4.5 yıldızlı bir ahize değerinde yapılan phablet tasarımı üzerinde iç ve dış tasarımı göz kamaştırmakta.

Kasım ayında Piyasaya sunulması beklenen Galaxy Note 5, Samsung Galaxy S6 gibi tamamen yeniden tasarlanmış bir tasarımı ile çıkışı Galaxy Note 5 ‘i görebilmemiz mümkündür.

Başka bir son söylenti Samsung iddia Apple yeni iPhone yayınlamadan önce tüketicilerin eline almak amacıyla erken Galaxy Note 5 çorap konusunda Tayvanlı perakendecilere konuşurken, Ağustos sonu olarak lansman tarihini mandal.

Erken lansman önceki söylentiler olduğu gibi, biz bir tutam tuz ile bu alarak öneriyoruz.

galaxy-note-5

 

Devamını oku
559 Kez Okundu


Samsung geliştirdiği yeni teknoloii ile batarya kapasitelerini arttırıyor, yeni teknoloji sayesinde batarya kapasiteleri neredeyse iki katına çıkacak.

Samsung Electronics dün yaptığı duyuruda yeni batarya teknolojilerinden bahsetti. Samsung bu teknoloji sayesinde silikon yüzeyi grafen ile daha yoğun olarak kaplayabilen silikon-katot materyalleri geliştirdiklerini belirtti. Diğer bir deyişle Samsung, lityum bataryaların kapasitelerini neredeyse iki katına çıkarmış oldu.

Yeni İhtiyaçlar, Yeni Teknolojiler

Akıllı telefonlar geliştikçe daha yüksek kapasiteli bataryalara ihtiyaç duymaya başladılar. Geçtiğimiz on yılda ise batarya teknolojisi gözle görülür bir biçimde değişmedi. Akıllı telefonlar ve tabletlerin boyutları bataryaların boyutlarını da sınırladığından dolayı araçtırmacılar çözüm için yeni matertaller aramaya başladılar.

Bataryalarda Grafen Teknolojisi

Samsung‘un araştırması da burada devreye giriyor. Şirket batarya katotlarının kaplanmasında geliştirdiği yeni yöntemle günümüzdeki sınırlamaları aşmayı başardı. Bu yeni yöntem çok iyi bir iletken olan grafen maddesini direkt olarak silikon kaplamanın üzerinde oluşturuyor. Daha yoğun bir kaplama elde edilen bu yöntemle lityum iyon pillerden 1.5-1.8 kat daha fazla enerji depolama imkanı sağlanıyor. Normalde bu çeşit geliştirmeler pillerde daha fazla yük biriktiğinden dolayı bataryaların uzun vadede ömrünü kısaltıyor ama araştırmacılar bu yeni teknolojinin katmanlı yapısı sayesinde uzun ömürlü olacağını iddia ediyor.

Samsung’un bu yeni teknolojisi akıllı cihazlar ve elektrikli arabalar için çok büyük bir dönüm noktası olabilir. Ancak bir çok araştırmada olduğu gibi bu teknolojinin kullanıma sunulmasının iki-üç yıl alması bekleniyor.

Samsung Batarya Kapasitesi

Devamını oku
510 Kez Okundu


Bugün, gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlayan DDR4 bellekleri ele alacağız.

Özellikle yüksek seviye oyun bilgisayarları ve sunucularda tercih edilmeye başlandığını görüyoruz ancak pazarın geneli hala DDR3 belleklerin kontrolünde.

Bazı kaynaklardan gelen haberlere göre ise Samsung DDR4 bellek fiyatlarını aşağı çekmeye hazırlanıyor. Samsung’un, DDR4 bellek pazarında önemli bir role sahip olmak için böyle bir hamle yapacağı söyleniyor.

DDR4 bellek fiyatları istenilen seviyelere doğru düşerken veri merkezleri ve sunucular DDR4 bellekleri tedarik etmeye başlamıştı. Intel’in yeni DDR4 destekli Skylake işlemcileri ile birlikte talebin daha da yükseleceği düşünüldüğünde yakın gelecekte DDR4 satışları daha fazla hız kazanacak. Bu noktada Samsung erken davranarak pastanın büyük payını almayı hedefliyor.

DRAM uzmanlarına göre DDR4 belleklerde yüksek kar marjına ulaşabilmek için daha ince işçiliğe sahip 20 Nanometre teknolojisinden faydalanmak gerekiyor.

DRAM üreticilerine baktığımızda ise şimdilik bu 20 nm üretim bandını yalnızca Samsung’un kullanabildiğini görüyoruz.

Güney Koreli üretici ise buradan elde ettiği avantaj ile daha düşük fiyat sunarak pazarda kendini garantiye almayı amaçlıyor.

 

Samsung DDR4 bellek fiyatları – Nanokulak

Devamını oku
515 Kez Okundu