LG G3 ve Xperia Z3 ün kameraları karşılaştırılması.

LG ve Sony’nin 2014 yılı amiral gemisi akıllı telefonları G3 ve Xperia Z3’ün kameraları karşılaştırıldı. Fotoğraf örneklerine geçmeden önce dilerseniz her iki telefonun kamera yeteneklerine kısaca değinelim.

LG G3’ün 13MP çözünürlüklü arka kamerasında Sony (Exmor RS IMX214) imzası görünüyor. F/2.0 diyafram aralığına sahip kamera optik görüntü sabitleme teknolojisi ve çift LED flaş ile destekleniyor. 4K Ultra HD video kaydı da gerçekleştiren arka kamera Lazer Otofokus teknolojisi sayesinde oldukça hızlı çekimler gerçekleştirebiliyor. Hatta LG’nin açıklamasına G3 dünyanın en hızlı fokus yeteneğine sahip akıllı telefon kamerasına sahip.

Gelelim Xperia Z3’e… Kağıt üzerinde bakıldığında Xperia Z3’ün kamerası daha iddialı görünüyor. Sony tepe modeli akıllı telefonda Sony IMX240 Exmor RS kamera sensörünü kullanıyor. 1/2,3 inç büyüklüğünde sensör, Sony G mercek, Bionz görüntü işlemcisi20.7MP çözünürlük, ISO 12800 görüntü, ISO 3200 video çekim desteği ve 4K video kayıt Xperia Z3’ün kamera yeteneklerini oluşturuyor.

Şimdi gelelim kamera karşılaştırmasına. Sonraki sayfalarda her iki telefonla çekilmiş fotoğraflara göz atarak yorumlar kısmından düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

kaynak: teknolojioku

415 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz