Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı yakında bilgisayarlarımızdan da kullanabiliriz. Şirket masaüstü kullanıcılarına yönelik bir Chrome eklentisi üzerinde çalışıyor.

whatsapp-promo-1418658401

 

Mobil mesajlaşma denildiğinde ilk akla gelen uygulama olan WhatsApp,mobil platformlar ile sınırlı kalmayıp kitlesini daha da büyütmeyi planlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yakında WhatsApp’ın tarayıcı sürümüyle karşılaşabiliriz.

Toplamda 1 milyara yakın kullanıcıya sahip olan WhatsApp’ın en büyük dezavantajı olan bu alan, birçok kullanıcının diğer uygulamaları kullanmaya başlamasına bile sebep olmuştur. Ancak görünen o ki şirket bu açığı kapatmayı düşünüyor.

whatsapp

 

Hollanda merkezli AndroidWorld.nl sitesinin yaptığı habere göre,WhatsApp’ın Android uygulamasının son sürümünün kodlarında “WhatsApp Web” uygulamasına ait referanslar yer alıyor. Paylaşılan ekran görüntüsünde ise WhatsApp’a Google Chrome’un OS X ve Windowsversiyonları üzerinden giriş yapıldığı da net bir şekilde görülüyor.

whatsapp-pc-mac-osx-windows-728

Ayrıca mobil sürümde olduğu gibi kullanıcıların son görülme zamanlarının görülebileceği söylenen internet sürümüne giriş yapılmaya çalışıldığında ise Google hesabı ile giriş seçeneği karşımıza çıkıyor ve maalesef daha ileriye gidilemiyor.

Sistem çalışmaya başladığında ise girişlerin nasıl yapılacağı henüz bilinmiyor.

 

Kaynak;shftdlte

 

 

390 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz