Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 beraberinde getireceği DirectX 12 ile yepyeni bir deneyim sunacak. Ocak 2015 ise bu konuda büyük açıklamalar gelecek. – Windows 10’da Oyun

Microsoft’un sıradaki işletim sistemi Windows 10, bildiğiniz gibi sadeceWindows 8’in Metro arayüzünden kurtulmuş bir sürüm değil, aynı zamandahem tasarımı hem de yeni nesil donanımla olan uyumuyla da dikkat çekti. Öte yandan özellikle de oyuncuları ilgilendirecek olan yeni DirectX sürümü,DirectX 12 de işletim sisteminin en merak edilen başlıklarından biri haline geldi. Windows 10’da Oyun

Şirket şimdiye kadar DirectX 12’nin Windows 10’a özel mi olup olmayacağına dair kesin bir yanıt vermiş olmasa da, Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox One’ın bu sürüme kavuşacağını biliyoruz. Peki yaWindows 10 oyuncular için neler getirecek?

windows-102directx12

Kısa bir süre önce Windows 10 için gerçekleştirilecek etkinliğin duyurusunu yapan marka, bu sunumlarda Xbox patronu Phil Spencer’ın dabizlere merhaba diyeceğini müjdelemişti.

Phil Spencer, Twitter üzerinden paylaştığı tweet ile birlikte ise, Ocak ayında Windows 10’a ciddi şekilde odaklanacağını, Ocak ayının Windows adına oyun konuşma zamanı olacağını dile getirdi. Kısacası 21 Ocak 2015’te gerçekleşecek Windows 10 etkinliği bizlere DirectX 12, Windows 10 ve oyunlar gibi başlıklarda önemli bilgiler sunacak.

594 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz