Bölgenize Hakim Olmak

  1. Herkesin binasında ya ortak yayın yada müstakil anteni vardır.
  2. laptop veya masaüstü kullanıyorsanız wifi adaptörümüz var.
  3. Gerek olursa cat 5 veya 0,50 kordon kablo da işimizi görür.
  4. Kablo Mufu (Gerekmeyebilir)
  5. Sıcaklık Durumuna Göre 750 rpm fan
  6. Olmazsa olmaz lehim tabancamız

 

blog-wifi-webcast1

 

1- Binamızdaki ortak yayın antenimizden yani LNB den çıkış alınarak evimize 1 adet veya 2 adet anten kablosu geliyordur. kablonun ucu boş olması gerekiyor. herhangi bir uyduya bağlı olmıcak.paralel bağlantıda olmıcak .
2- laptop kullanıyorsanız laptobumuzun arka kapağını acarak içeriinde genelde ram slotlarının sağında olur ve kenarında uzun bakır bir cubuk olur.Eğer masaüstü kullanıyorsanız wifi adaptörünün kendinden anteni vardır zaten. antene bağlı 2 kablo biri frekans diğeri şase kanalı için kullanılır bazı modellerde tek kablo kullanılır şaseyi gövdeden kendisi alır . Kabloların uclarını acıyoruz. Bağlantıya hazır bir şekilde.
3- Eğer evinize gelen herhangi bir boş kablo yoksa yeniden kablo cekeceksiniz bunuda yangın boşluğundan veya baca boşluğundan rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
4- eğer yeni kablo çekmediyseniz catıya cıkıp antenin lnb girişlerinden sizin eve gelen boş kabloyu bulup sökün. Eğer ortak yayın varsa çatıda herşeyin toplandığı bir oda vardır bina sistem odası diyelim orda bir kutu görceksiniz oraya bağlıysa kabloyu cıkartıp ekleyerek antenin yanına götürüyoruz.
5- kablomuzun bir ucunu antenin gövdesine lehimliyoruz diğer ucunu antenin dış ayağına bağlıyoruz. (Gövdesine bağladığımız uc frekans ucu ayağına bağladığımız şase ucu )
6- Eve iniyoruz ve antenin gövdesine bağladığımız ucu wifi nin frekans ucuna diğerinide şase ucuna bağlıyoruz ve ek muflarıyla sağlam birşekilde eritip donduruyoruz.
DİKKAT = en ufak bir oynamada bağlantı kesilir. sürekli kopmalar yaşarsınız.

Sonra bilgisayarınızı acıp bölgenizi kontrol altına alabilirsiniz. anten 90 lık ise yaklaşık 8,9 km çapında bir çembere hükmedersiniz. 120 lik bir anteniniz varsa 15 km ye kadar olanak sağlar gerisi sizin hayal gücünüze kaldı.

511 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz