Sony Xperia Z4 için farklı görüntü sensörleri yer alacak. İşte detaylar.

sony-xperia-z3-review-(8)-578-80Home News’in haberine göre Sony Xperia Z4 için MWC set görünüyor. Sony’in amiral gemi modeli olan Xperia modeli için tam zamanında yepyeni bir görüntü sensörü başlatılıyor.

Sony sadece yeni amiral gemisinin görüntü sensörüne odaklanmış. Nisan 2015’te Sony Xperia Z4’ü piyasada görebiliriz. Bildiğiniz üzere Sony telefonları fazla eskitmeden hemen yenisini çıkartıyor. Bu elinizde bulunan bir Xperia Z2 yada Z3’ün eskidiği anlamına gelmiyor sadece Sony seriyi hızlı çıkartıyor. Yeni amiral gemisinin sahip olacağı özellikler kesin olarak belli değil ancak Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda yani CES 2015yılında basın toplantısıyla resmen olarak tanıtılacak.

Sony Xperia Z4 çıkış tarihi hakkında net birşey yok ama tanıtmı 5 Ocak 2015’te yapılması beklenen cihazın Nisan ayına doğru satışı bekleniyor.

Xperia Z3’te bulunan IMX230 sensörü bulunmayacak. 21 megapiksel kameraya sahip olan cihaz aynı zamanda otofokus hızlı hareketli olan alanları bile net bir şekilde çekmenize imkan sağlayacak. Akıllı telefonlar için inşa edilen CMOS görüntü sensörünün kullanıldığı iddia ediliyor. Yüksek çözünürlükte fotoğraf ve 4K video için High Dynamic Range desteği olacak.

Kaynak:Veteknoloji

440 Kez Okundu

Konu Hakkındaki Görüşünüz